AfryKamera

Afrykamera / 18.08.2008 / 12:36


MUNYURANGABO W KINACH

Od 8 sierpnia w kinach pokazywany jest znakomity niezależny film amerykański o Rwandzie. Tym razem nie o bohaterach i o samej wojnie, ale o trudach pojednania.


Munyurangabo (Tutsi) i jego przyjaciel, Sangwa (Hutu), kradną maczetę na rynku w Kigali. Ich celem jest podróż śladami przeszłości. Munyurangabo chce sam dokonać sprawiedliwości i pomścić swoich rodziców, którzy zostali zabici, jako ofiary ludobójstwa. Po drodze odwiedzają dom rodzinny Sangwy, który chłopak odpuścił...

[ więcej ]

AfryKamera

Afrykamera / 11.06.2008 / 12:00


NAGRODY DLA WIDZÓW

Serdecznie przepraszamy za opóźnienie w ogłoszeniu nagród, ale mieliśmy problem z ściągnięciem kart do głosowania ze wszystkich zainteresowanych miast. Nie chcieliśmy wykluczać kogokolwiek z losowania, tylko z powodu tego, że zawiedliśmy, jako organizatorzy w sprawnym zebraniu głosów. Zgodnie z ustaleniami wśród osób biorących udział w plebiscycie publiczności rozlosowaliśmy 30 książek i 20 płyt.

Jako, że nagrody zostały wylosowane osobom znanym tylko z numerów telefonów lub adresów...

[ więcej ]

AfryKamera

Afrykamera / 28.04.2008 / 15:57


KTO WYGRAŁ?

Już po wszystkim. Zakończenie było iście wybuchowe. Rozgrzali krótko poeci/hiphopowcy/glitchrockowcy/afrojazzowcy z Ajax (zapraszamy spowrotem), a wkrótce później wybuch nastąpił w postaci Bongi.

Niepostrzeżenie ogłoszono też zwycięzcę plebiscytu publiczności, ale kto by o tym pamiętał, kiedy afrolatino królowało na deskach Palladium.

W tym roku oceny były dużo wyższe niż w 2007 roku, więc widać, że ma miejsce jedno z dwóch sytuacji.
a) Selekcja jest coraz lepsza (choć...

[ więcej ]

AfryKamera

Łódź / 27.04.2008 / 10:57


HEARTLINES W ŁODZI

Dzisiejszego popołudnia miłośników mocnych wrażeń zapraszamy do łódzkiego kina Kinematograf na film HEARTLINES (Drogi serca). Jest to historia młodego przestępcy próbującego uwolnić się z matni świata przemocy przedmieść Johanesburga (więcej o filmie). Początek o godzinie 18 00. Będzie to zarazem ostatni film, jaki będzie mogła zobaczyć łódzka publiczność w ramach Afrykamery...

[ więcej ]

AfryKamera

Afrykamera / 23.04.2008 / 07:35


AJAX W TORUNIU, WARSZAWIE I KRAKOWIE

Już dziś w toruńskiej „Piwnicy pod Aniołem” zagra AJAX – zespół prosto z wielokulturowego tygla Republiki Południowej Afryki (więcej o zespole). Następny koncert AJAX odbędzie się jutro (w piątek, 25 kwietnia) w warszawskim „Time Cafe”. Muzycy z RPA swoją polską trasę koncertową zakończą w Krakowie w...

[ więcej ]

Strona: 1 2 3 4 5 6
Gdzie kupić bilety i karnety?
Wyszukiwarka aktualności

OMARET YAKOBEAN (Kair, historia pewnej kamienicy)
OMARET YAKOBEAN (Kair, historia pewnej kamienicy)

Kair, historia pewnej kamienicy to najdroższa produkcja w historii egipskiej kinematografii, oparta na kontrowersyjnym światowym bestsellerze o tym samym tytule.
Życie w budynku starej...


[ więcej ]

Afrykamera
Czym jest Afrykamera?

AfryKamera to projekt autorski paru
zapaleńców. Dzięki wsparciu innych
równie pokręconych i surrealisty- cznych ludzi udało się zrealizować pierwszą jej odsłonę wiosną 2006 r.


Nie było idealnie. Ale inicjatywa okazała się sukcesem. AfryKamera ma na celu wpływać pozytywnie na postrzeganie Afryki w Polsce. Jest smutek i płacz, ale jest też radość i muzyka. Kontynent różnorodny i pełen kontrastów. Zapraszamy więc na nasz polsko-afrykański dialog kulturalny.